מכונות צילום יהלומים, אבני חן ותכשיטים: סקירה השוואתית

אתה נמצא כאן: ראשי \ מידע מקצועי \ מכונות צילום יהלומים, אבני חן ותכשיטים
20 אפריל 2016 - 12:16, הכותב , בתאריך מידע מקצועי, שיווק ומכירות, Comments off

בעולם האינטרנטי, צילום הופך להיות דבר הכרחי ביצירה וקידום מכירות. כך גם קורה בענף היהלומים, התכשיטים ואבני החן. עם השנים עולה הדרישה לאפשר ללקוחות לקבל צילום איכותי ברמה גבוהה. הסטטיסטיקה המוכחת של כל אתרי המכירות הראשיים בעולם מראה כי צילום איכותי של המוצר המוצע למכירה מאפשר לו להימכר ביתר יעילות ובקדימות גבוהה, בעיקר בשל העובדה שאמון הצרכן נרכש מהר יותר במכירה.
לצרכן בעולם האינטרנט אין את יכולת המישוש של הסחורה המוצעת לו ועל כן ישנה חשיבות קריטית למלא את הרצון שלו לידע ואת יצר הסקרנות בתמונה איכותית שתשקף נאמנה את המוצר המוצע. תמונה זו לא רק שמגבירה את אמון הצרכן ורצונו לרכישה אינטרנטית אלא אף מונעת אי הבנות והחזרות עתידיות אפשריות. בכתבה זו באנו לעשות סדר ולהשוות בין כמה מכונות הצילום המובילות בשוק.

לפני שנים רבות יהלומן בשם יגאל הויזמן זיהה את הפוטנציאל הגלום בפיתוח טכנולוגי בתחום צילום היהלומים, והחל בפרויקט עתיר ידע והשקעות שיאפשר בדרך קלה וידידותית לשלוח ללקוח מעבר לים צילום יהלומים באיכות טובה. פתרון כזה יאפשר העברת מידע ללא צורך במשלוח האבן לצורך בדיקה ויזואלית. ככל הנראה מיזם זה הקדים בשנות דור את הרגע שבו היהלומנים והתכשיטנים הבינו את הצורך בצילומים ברמה גבוהה לצורך קידום השיווק הדיגטלי.

מאז אנו רואים התקדמות פורצת דרך של ההכרה הענפית של היהלומנים והתכשיטנים בצורך בצילומים באיכות גבוהה לצורך קידום השיווק. את ההובלה ביצירת המציאות החדשה לקחו בעיקר יהלומנים המכירים את הענף וצרכי השוק בניהם חיים וולנר, דני בנזינו, אדי פלץ ושי שניצר, אשר יצרו מציאות חדשה המאפשרת גישה נוחה מהירה זולה ואיכותית של צילום יהלומים, אבני חן ותכשיטים.

בכתבה זו ניסינו על קצה המזלג לסקור את שרותי הצילום העיקרים הזמינים כיום. איננו נוקטים עמדה לגבי מי מהשרותים טוב יותר אלא מספקים מידע בלבד. אנו מספקים כאן תמונות השוואתיות של כל מכונות הצילום על מנת שכל אחד יוכל לשפוט בעצמו את המצלמה המתאימה לו.

כיום, עם הפיכת אתרי המכירות הווירטואליים ליהלומים, תכשיטים ואבני החן לבימת המסחר הפעילה והשוקקת ביותר בעולם, נוצר הכרח בהעלאת תמונות שישקפו בצורה מדויקת ואיכותית את המוצר המוצע. הצרכן דורש תצוגה וירטואלית ברמה גבוהה שמדויקת ואמינה ככל האפשר, שכן דבר זה בא להחליף את הימצאות הצרכן בבית העסק. חשוב להדגיש כי תמונה טובה ואיכותית מונעת חילוקי דעות ואי נעימויות וכן החזרות הגורמות לעיתים להוצאות רבות ומיותרת ואי נעימויות מיותרות עם הלקוח. כך לדוגמה כל היהלומים, אבני החן והתכשיטים הנמכרים באתר הסחר James Allen, מצולמים ב º360 על ידי מכונה מיוחדת לצילום יהלומים.

לצורך המבחן, בדקנו את חמשת מכונות הצילום הנפוצות ביותר בשוק של החברות OGI,  SARINE, ASI, SHIRTAL ו-SEGOMA. כל אחת מהחברות השקיעה כספים רבים בפיתוח מוצרה על מנת להעמיד לרשות המשתמש את הטכנולוגיות החדשניות ביותר לקבלת איכות צילום גבוהה ואמינה ככל האפשר. איננו קובעים איזו מכונה עדיפה ומשאירים את ההחלטה בידי הקוראים על מנת שכל אחד יבחר לעצמו את המכונה המתאימה לו ולצרכיו.

Shirtal Diamonds – DiaCam360

diacam360-art-3636155

מכונת הצילום DiaCam360 מבית Shirtal Diamonds, פותחה על ידי ליאור הירש, איש היי טק אשר התחתן עם שירלי וולנר, ביתו של היהלומן חיים וולנר. הרעיון לפיתוח ה- Diacam360 עלה לאחר שליאור ושירלי השתלבו במשרד של אביה וחיפשו אחר פתרון טכנולוגי שיאפשר להם לשלוח תמונות איכותיות של אבנים ללקוחות בחו"ל מבלי שיצטרכו לשלוח את האבנים עצמן. זהו מכשיר קטן שתופס שטח מועט על שולחן העבודה, מערכת פשוטה לתפעול ואיכות תמונה גבוהה. הימים אלה שוקדת חברת Shirtal על פיתוח מכונה לצילום תכשיטים.
לאתר המוצר: http://www.diacam360.com

OGI Systems Group – DiaPix

OGI CAM

מכונת הצילום DiaPix מבית OGI Systems, פותחה על ידי צוות מהנדסים ומתכנתים בראשותו של חבר הבורסה דני בנזינו ,הבעלים של חברת OGI, המערכת פותחה במטרה לתת פתרון לכל צרכי הלקוח במכשיר אחד, המערכת יכולה לצלם יהלומים מלוטשים, אבני חן, יהלומי גלם ותכשיטים. המערכת פשוטה לתפעול, על פי נתוני היצרן ניתן לצלם אבנים במשקל של עד 300 קראט. על פי מידע שקיבלנו, בתערוכת לאס וגאס הקרובה מתכוונת חברת אוגי להכריז על מכונת צילום חדשה שתוצע לציבור הרחב במחיר של כ-2000$.

לאתר המוצר: http://www.ogisystems.com/diapixjewel

ASI Diamonds International – Diamond360

fa40_5

מכונת הצילום Diamond360  הינה מערכת אשר פותחה על ידי חברת Mode360 הפולנית ומשווקת בישראל ובבריטניה על ידי חברת ASI אשר בבעלות של היהלומן אדי פלץ. למעשה מדובר במערכת לצילום תעשייתי שמיושמת על יהלומים אבני חן ותכשיטים. יתרונותיה הבולטים של המערכת באים לידי ביטוי בגמישותה לצורך צילום "אווירה" וצילומי B2C.

לאתר המוצר: http://www.edasidiamondsintl.com/diamond-360

R2Net – Segoma

segoma

חברת SEGOMA הוקמה בשנת 2012 על ידי ליתן להב, תומר שלוי וגלעד קפולשניק, במטרה לייעל את המסחר באבנים יקרות. SEGOMA נרכשה על ידי חברת R2NET הישראלית אשר נמצאת בבעלותם של היהלומנים חיי צ'יזיק ועודד אידלמן, המפעילה את אתר מכירות היהלומים ותכשיטים השני בגודלו בעולם James Allen. חברת SEGOMA מציעה שרותי צילום בלבד ליהלומים, אבני חן, אבני גלם ותכשיטים ללא אפשרות לרכישת מכונת הצילום.

לאתר המוצר: http://www.segoma.com

Sarine – Sarineloupe

Loupe608x406

מערכת הצילום Sarineloupe  של חברת Sarine, פותחה בשנת 2007 על ידי סטארט אפ ישראלי Dsee imaging שבראשו עמד היהלומן שי שניצר ויניב בן הגיא. המערכת נמכרה לחברת Sarine בשנת 2011, אשר ככל הנראה מאז שוקדת על פיתוחה. לצערנו הרב המידע שהתקבל מחברת Sarine הינו חלקי ועל כן האינפורמציה המובאת לעיל הינה חסרה.

לאתר המוצר: http://www.sarineloupe.com

טבלת יישומים

app 2

 

 

טבלת נתונים השוואתית

COMP

"אין טוב ממראה עיניים"

כדי שתוכלו להשוות באופן אובייקטיבי בין איכות הצילום במכונות השונות, ביקשנו מהחברות שונות לצלם את אותן אבנים כך שהקורא יוכל להשוות בין התצלומים. לצורך ההשוואה העמדנו לצילום יהלום "לבן", יהלום "פנסי", אבן חן "רובי" ותכשיט טבעת משובת ביהלומים כדי שתיווכחו במו עינכם בהבדלים בין הצילומים.

אבן מבחן ראשונה –  Natural Diamond | Color: I | clarity: VVS | Carat: 1.15 | Cut: VG

 

אבן מבחן שניה –  Man-Made HPHT Diamond | Color: Fancy Brownish-Gold | clarity: VS | Carat: 1.07 | Cut: VG

 

אבן מבחן שלישית –  Natural Ruby | Color: Fine Pigeon Blood | Carat: 2.22

 

תכשיט מבחן – White Gold Diamonds Ring


 

 

למאמרים נוספים בנושא שיווק ומכירות בתחום הגמולוגיה לחצו כאן!

About author:

תנאי שימוש למאמרים - לחצו כאן