GET-DIAMONDS: שחקן חדש ומשמעותי בעולם המסחר האינטרנטי

אתה נמצא כאן: ראשי \ הבורסה ליהלומים \ GET-DIAMONDS
get2

‏‏get2 - עותק

 

נכתב על ידי רוני פרנסקי.

בשנים האחרונות התרחב עולם האינטרנט וכבש בצורה בלתי צפויה פלחים נכבדים יותר ויותר מעולם המסחר. עם הזמן הולכים וגדלים אחוזי המסחר האינטרנטי ותופסים מקום של כבוד בעולם המסחר הגלובלי. כך קורה גם בענף היהלומים. הלקוחות מפחיתים בביקור בחנויות ועוד יותר בטיסה בין מדינות בחיפוש אחר יהלומים, ומחפשים את מבוקשם בין אתרי המכירות. בשנה האחרונה צפה צוות מכון היהלומים מגמה זו והחליט לפתח פלטפורמה ייחודית בפורמט B2B לחברי הבורסה הישראלית. מטרת מיזם זה הינה לאפשר במה אידיאלית ליצירת קשר ישיר בין סוחרים ישראלים ולקוחות מכל העולם ללא הצורך לשלם לחברה מתווכת.

 

על האתר

האתר החדש שמשיק המכון נקרא get-diamonds (למעבר לאתר לחצו כאן). הכוח המניע מאחורי המיזם הוא מר יורם דבש, יו"ר ועדת הפורטל מתחילת שנת 2016 מאז כניסתו לתפקיד יו"ר ועדת הפורטל והשיווק האלקטרוני, בעזרתם הרבה של צוות העובדים של הפורטל. במיזם הושקעו שעות עבודה רבות והמימון נעשה על ידי מכון היהלומים בלבד.

במסגרת השימוש באתר יכולות חברות ישראליות בלבד להעלות ולפרסם את מלאי היהלומים שהן מציעות למכירה בצורה פשוטה וללא צורך בתשלום. לכל חברה דף משלה והיא יכולה לנהל אותו ולעדכן את הסטוק בקלות. גולשים המעוניינים לקנות יהלומים יכולים לשוטט באופן חופשי באתר, לחפש אבנים לפי קריטריונים שונים ואף להעלות בקשות. עד שלב הפנייה אל הסוחר אין צורך ברישום לאתר וניתן לגלוש בחופשיות, דבר המעודד את הגולשים לבצע חיפוש ומונע רתיעה ממסירת פרטים.

 

 

היתרונות בשימוש באתר

האתר נוח וידידותי מאוד למשתמש. זוהי מערכת חינמית לחברות קטנות כגדולות. קיימת אפשרות להעלות את הסטוק הקיים ישירות דרך תכנה לניהול מלאי באופן אוטומטי. ניתן ליצור קיצור דרך לאתר על שולחן העבודה במחשב או בסמארטפון ובכך להפוך אותו לנגיש וזמין בכל שעה. דבר זה מאפשר לסחור באבנים גם מהבית ובשעות בהן אנחנו הישראלים כבר לא במשרד, אך האמריקאים למשל, רק מתחילים את היום. גלישה פשוטה באתר דרך הסמארטפון מאפשרת יצירת קשר עם הסוחר באופן ישיר דרך הטלפון בשיחה או במייל. יתרון נוסף הוא שהאתר מאפשר גם חיפוש ספציפי של אבנים מטופלות. עד היום לא היו קיימות פלטפורמות רבות למכירת אבנים מטופלות וכיום, עם עליית הביקוש בהן, אפשרות זו פותחת חלון חשוב ליהלומנים רבים. ניתן אפילו לחפש באתר אבן מטופלת לפי סוג הטיפול שעברה.

כך נראה חלון החיפוש באתר –

getd

 

הטבות למשתמשים

המשתמשים באתר יזכו למגוון הטבות:

  • חברות שעדיין לא משתמשות בתכנת ניהול מלאי יזכו בתכנת ניהול חינם לשנה (!!!) ישנן 4 חברות המספקות את התכנה וכל אחת מהן מספקת שירות מעט שונה.
  • שימוש בחברות שילוח בהנחה. חברת בריקס למשל תספק למשתמשים באתר הנחה של 15%.
  • הנחה על שירות בחברות צילום של כ-50% הנחה.

כוח מסחר ישראלי

בראש חשיבותו של האתר נמצא היהלומן הישראלי. אנו הישראלים, ואנו בלבד יכולים להעלות ולפרסם סחורות באתר ולא בכדי. מערכת Get-diamonds היא פלטפורמה חשובה ומשמעותית לכל ענף היהלומים הישראלי. על מנת להגיע להצלחה מקסימאלית ולמינוף המסחר ביהלומים יש צורך בהתאגדות של כל אנשי הענף ושיתוף פעולה מירבי. כיום רשומות באתר כ-100 חברות ומפורסמות בו מעל 60,000 אבנים. פרסום האתר מתבצע נכון לעכשיו בעיקר בארץ, אך בחודשים הקרובים, לאחר שהאתר יצבור משתמשים נוספים ומספר האבנים בו יעלה לכ-150 אלף, יבצע המכון פרסום מאסיבי והשקה גם בחו"ל.
מכון היהלומים הישראלי פונה אל ציבור היהלומנים, ומעודד התגייסות למען הצלחת היוזמה, שכן קל מאוד להתלונן על המצב השורר כיום בשוק אך חלק מהפתרון נמצא כבר בהישג יד. צעד קטן מאוד של רישום לאתר ועדכון המלאי יאפשר לקדם את היוזמה וליצור כוח מסחר ישראלי חזק בעולם, שבליבו קשר ישיר בין הצרכן לספק הישראלי.

נסכם ונאמר שבעקבות הבנת ההווה והעובדה שחלקים עיקריים מהמסחר עברו לאינטרנט, הוחלט בהנהלת המכון, בעידודו ובהנחייתו של מר יורם דבש, לנסות ולעשות פיילוט של אתר למכירת יהלומים מחברות ישראליות חברות בורסה בלבד. כל זאת בהשקעה כספית מינימלית תוך הפעלת המנגנונים הקיימים כיום במכון היהלומים. להצלחת הפרוייקט נרתמו אף מר שמואל שניצר, יו"ר מכון היהלומים, ומר קובי קורן, יו"ר ועדת הכספים של המכון, שתמכו והעמידו לרשות המיזם את צוות המכון.

חשוב לזכור כי האתר מאפשר אך ורק לחברות ישראליות שמי מבעליהן חבר בורסה ומקום מושבן הינו בישראל להעלות פריטים לאתר ללא כל עלות, ומנגד מאפשר ללקוחות מכל העולם לחפש יהלומים באתר וליצור קשר ישיר אל מול הספקים הישראלים. במשך הזמן יערכו הגורמים הרלוונטיים באתר סיעור מוחות בו ישקלו את הרחבת האפשרויות להעלאת סחורות באתר וכן את הכלים בהם יעשה קידום מכירות לאתר להגברת המודעות הכלל עולמית.

בכל שאלה ולקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות לצוות במכון ובפרט למר משה שיק בטלפון 0543452913 ובמייל:moshes@israelidiamond.co.il 

www.get-diamonds.com

 

לכתבות נוספות בתחום השיווק והמכירות לחצו כאן

About author:

תנאי שימוש למאמרים - לחצו כאן