קורסים: לימודי גמולוגיה | קורס גמולוגיה

אתה נמצא כאן: ראשי \ קורסים

לימודים ב- GCI- המכללה ליהלומים ותכשיטים

מי אנחנו?

המכללה ליהלומים ותכשיטים של GCI הוקמה בשנת 1997, במקביל להקמת המרכז הבינלאומי לגמולוגיה. למכללת היהלומים והתכשיטים של GCI שלושה קמפוסים מרכזים בסמיכות למרכזי היצור והסחר ביהלומים בישראל, רוסיה והודו.

בבסיס הקמתה של המכללה ליהלומים ותכשיטים ניצב החזון כי הכשרה מקצועית גבוהה, חינוך למצוינות, העשרת הידע ורכישת השכלה גבוהה של העוסקים בענף היהלומים והתכשיטים ואבני הן בישראל וברחבי העולם, יתרמו להתפתחות ענף היהלומים, התכשיטים ואבני החן לפריחתו ושגשוגו הכלכלי.

מאז הקמתה, מכללת היהלומים והתכשיטים של GCI הכשירה סטודנטים רבים שמרביתם עוסקים כיום בענף היהלומים, התכשיטים ואבני החן.

המכללה ליהלומים ותכשיטים של GCI מוכרת וידועה בארץ ובעולם בזכות חתירתה למצוינות ובשקידתה על איכות למדנית בשיטת ההוראה שלה, במערך תוכניות הלימודים ובדרישותיה מן המועמדים הפונים להרשם לקורסים אצלה.

לראשונה, מוסד אקדמי אמריקאי מכובד מכיר בלימודי המכללה ליהלומים ,תכשיטים ואבני החן של GCI כנקודות בונוס אמריקאיות ומאפשר לבוגרי הקורס המשך לימודים אקדמיים, אשר בסופם התלמידים מקבלים תואר אקדמאי אמריקאי במנהל עסקים.

מבוא

מקצועות היהלומים, תכשיטים ואבני החן התפתחו רבות בשנים האחרונות. בכל ענפי תעשיית היהלומים, תכשיטים ואבני החן ישנה כיום דרישה הולכת וגוברת לאנשי מקצוע בעלי השכלה גבוהה, פורמאלית ומסודרת.

עם התמקצעות הענף, נדרשת רמת לימודים גבוהה ביותר שתעלה את רמת ההשכלה ותעמיק את הידע של העוסקים בענף ובני דור ההמשך, שתתאים למגמה העולמית, המתמשכת, של העלאת הרף המקצועי.

המכללה ליהלומים ותכשיטים בשיתוף עם המכון הגמולוגי הבינלאומי של GCI והמכון הגמולוגי היפני TGL (שהנו חבר בארגון המעבדות היפני ה- AGL) מציעה לתלמידיה את תכנית הלימודים המקיפה והמקצועית ביותר בארץ לתיעוד, מיון, סיווג, תמחור, הערכה וזיהוי של יהלומים מלוטשים, יהלומי גלם, תכשיטים ואבני חן.

הכיתות במכללה ליהלומים,תכשיטים ואבני חן של GCI מצוידות במכשור רב מהחדישים והמשוכללים מסוגם בעולם. לכל תלמיד יש את המכשור האישי שלו אשר מותאם לו באופן אישי וזאת מתוך מגמה לאפשר לכל תלמיד זמן תרגול מקסימלי ומתן מלוא תשומת הלב.

מטרות הקורסים

 • הקניית ידע מעמיק, מקצועי ומדעי בכל המקצועות הנלמדים והכשרת התלמידים עד להיותם מקצוענים.
 • הכשרת התלמידים לעבודה ברחבי העולם והקניית כלים להשתלבות בענף היהלומים, תכשיטים ואבני החן בישראל ובכל אחד ממרכזי הסחר השונים בעולם.
 • הכרת מרכזי היצור והשווק הכלל עולמיים לאבני חן ותכשיטים .
 • הכרת היהלומים ואבני החן העיקריות (רובי, ספיר, אמרלד ביחד עם האבנים המשמשות בתעשיית התכשיטים: אמטיסט, ציטרין, ושאר משפחת הקוורץ לסוגיה, טורמלין, אקווה מרין, טופז, פרידוט, אמבר, אבן אילת, פנינים, גרנט לסוגיו ועוד ).

תנאי קבלה
תנאי הקבלה למכללה ליהלומים ותכשיטים של GCI הינם השכלה תיכונית, ידיעה בסיסית בשפה האנגלית וידע בסיס בהפעלת המחשב. בנוסף על תנאים אלה על כל מועמד לעבור ראיון אישי (על המועמדים להפגין שאפתנות, רצון עז, התמדה, אחריות ומשמעת עצמית)

תעודה
תעודת גמולוג מוסמך בינלאומית של המכללה ליהלומים ותכשיטים של GCI תוענק לסטודנטים אשר יסיימו בהצלחה את כל תוכנית הלימודים ויעמדו בדרישות הקורסים השונים.

עבודה ותרגול מעשי
המכללה ליהלומים ותכשיטים של GCI מעמידה לרשות בוגרי הקורסים את קשריה הטובים על מנת לאפשר ולסייע לתלמידים שהוכשרו למצוא מקום עבודה.

צוות המרצים

 • יהודה יקר G.G, מרצה ומדריך ראשי, בוגר ה-GIA בניו יורק וה- SSEF בשוויץ. מומחה בעל שם עולמי במיון ודרוג יהלומים, זיהוי חיקויים וטיפול ביהלומים ואבני חן וכן דרוג יהלומים בצבע פנסי. בעל וותק של מעל 30 שנות הוראה.
 • ניסים גיל, בעברו חבר הנהלת הבורסה וסגן נשיא בורסת היהלומים הישראלית. מוסמך מאוניברסיטת תל אביב. בעל ניסיון של עשרות שנים ביצור בוקסים של סינדיקטים. הוראה והדרכה של יסודות הניקוד, הביקוע, הייצור, תמחור והערכת גלם.

המכללה ליהלומים ותכשיטים של GCI

 • קורס גמולוגיה קורס יהלומים מלוטש (גמולוגיה)- לימודים לקבלת התואר "מתעד יהלומים", משך הקורס 70 שעות בנוסף ל 30 שעות עבודה מעשית.
 • קורס גלם- מטרת קורס זה הינה להכיר את חומר הגלם. משך הקורס כ- 3 חודשים (120 שעות), וכן תרגול מעשי של החומר הנלמד.
 • קורס אבני חן- אחד מהקורסים הנדרשים לקבלת תואר "גמולוג מוסמך". משך הקורס כ-100 שעות בנוסף ל-30 שעות עבודה מעשית לתרגול וזיהוי, מיון וסווג של למעלה מ 1500 אבני חן (אמטיסט, ציטרין, ושאר משפחת הקוורץ לסוגיה, טורמלין, אקווה מרין, טופז, פרידוט, אמבר, אבן אילת, פנינים, גרנט לסוגיו, טנזנייט, איולייט ועוד ).
 • קורס ניהול עסקי- תוכנית הלימודים של קורס זה מקנה את הידע הנדרש להבנת הסביבה העסקית, השיווקית, המשפטית ואת הכלים הנדרשים לניהול עסקי. משך הקורס כ-120 שעות כולל סדנאות.
 • קורסים בהתאמה אישית-קורסים אשר מוכוונים למקצוענים שונים כגון: קורס לתכשיטנים וקורס לאספנים.