קייטנת יהלומים: קורס קיץ לילדים

אתה נמצא כאן: ראשי \ קייטנת יהלומים

קורס קיץ לילדים – קייטנת יהלומים

מטרות הקורס:

קורס קיץ לילדים ללימודי יהלומנות (קייטנת יהלומים) להקניית ידע בסיסי בתחום היהלומים. הקורס מלמד את הילדים אודות, הליך היווצרות היהלום, צבעים וצורות היהלום והיכרות עם עולם המושגים של ענף היהלומים.

למי הקורס מיועד:

הקורס מיועד לילדיהם של יהלומנים ותכשיטנים, אשר מעוניינים ללמוד אודות עולם התוכן אשר מעסיק את הוריהם במהלך יום העבודה.

סגל המרצים:

סגל המרצים והמדריכים במכללה הינם גמולוגים מוסמכים בוגרי מוסדות ההשכלה המובילים מסוגם בעולם ובראשם עומד הגמולוג מר יהודה יקר לו ניסיון של למעלה משולשים שנה בהוראת יהלומים. יהודה יקר הינו בוגר המכון הגמולוגי האמריקאי ה-GIA וכן בוגר המכון הגמולוגי הלאומי השוויצרי ה-SSEF.

תוכנית הלימודים בקורס:

* הליך היווצרות היהלום

* תהליכי הפקת היהלום

* היסטוריית ענף היהלומים

* שלבי עיבוד היהלום

* THE 4 C'S – ניקיון, צבע, ליטוש ומשקל

* שימוש במיקרוסקופ ובלופה

* תרגול מעשי של מיון יהלומים

על הקורס בתקשורת

כתבות

הכי נוצצת: תכירו את קייטנת היהלומים

הבורסה ברמת גן מציגה: קייטנה יוקרתית במיוחד לילדים של עובדי המקום בלבד. מה בתכנית הלימודים? הערכת שוויים של יהלומים, זיהוי רמות ניקיון של האבן היקרה וסקירה של סוגי הצבעים השונים. המטרה: טיפוח דור ההמשך.

לכתבתה המלאה של עמליה דואק בתוכנית חיסכון בערוץ 2

Mako קייטנת יהלומים
כתבה על קייטנת יהלומים באתר מאקו (Mako)

היהלומנים הצעירים

"אילו הייתי יודעת שככה ייראו הלימודים בקורס לא הייתי מסכימה לנסוע אתכם" – אמרה היהלומנית שבדרך, תמר זמיר, להורים שלה, שלא העלו בדעתם שקורס הקיץ שפתחה המעבדה הגמולוגית GCI יהיה אטרקציה שתגבר על הנפלאות שמבטיח טיול לחו"ל. 

לכתבה המלאה של שירה עמי במגזין "היהלום" הדיגיטלי

 

 קייטנת יהלומים hayahalom
כתבה על קייטנת יהלומים באתר מגזין היהלום

חדר החדשות - קייטנת יהלומים

רווית קדם

ילדיה השתתפו בקייטנת יהלומים

מיקי ויהודה היקרים, תודה רבה על היוזמה המבורכת ועל המאמץ והרצינות בה ניהלתם את הקורס. אין ספק בליבי שהקורס תרם רבות להבנתם של ילדי את נושא היהלומים ולהכרתם את מוסדות הבורסה. מכיוון שאני דור שני בבורסה היה לי חשוב שילדיי יבינו מעט מהעולם לו משפחתנו שייכת, והיום בתום הקורס הראשון, ובזכותכם ילדיי סוף סוף מתחילים להבין מעט ממה שניסינו להסביר להם כל השנים. אני מאוד מעריכה את העובדה שבנוסף לנושא היהלומים גם השקעתם ולימדתם אותם מעט מהערכים בהם אנו דוגלים בענף כגון, יושרה ואמינות. ישר כוח ואני מקווה שיהיה גם קורס המשך.

אריאל דומטוב

אבא לוקח אותי לעבודה מאז שאני בן שש. הוא נותן לי לנקות יהלומים במטלית מיוחדת. בחרתי לבוא לכאן במקום ללכת לקייטנה, כי זה עשוי להיות מקצוע לחיים. הדבר המעניין ביותר שלמדתי כאן הוא איך יהלומים נוצרים. אם בשנה הבאה יהיה עוד קורס כזה ארצה לבוא. (מתוך הכתבה: "היהלומנים הצעירים", מגזין היהלום)

ציפי בן שלום
ציפי בן שלום
גמולוגית / מדריכה
0
בוגרים מרוצים
יהודה יקר
יהודה יקר
מנהל המכון ומחלקת הדרכה
סמיון פלשין
סמיון פלשין
גמולוג / מדריך