הם חוזרים ובגדול: התכשיטים שעשו קאמבק

אתה נמצא כאן: ראשי \ מגזין \ הם חוזרים ובגדול
קאמבק תכשיטים ריבוע
9 אוגוסט 2016 - 13:59, הכותב , בתאריך מגזין, מידע מקצועי, תכשיטים, אין תגובות

נכתב על ידי רוני פרנסקי.

עולם האופנה מלא בהפתעות. תכשיטנים מכל העולם מנסים ליצור טרנדים חדשים, מפתיעים ויצירתיים על מנת למשוך קהל ולפתות את הצרכנים. טכניקות חדשות, חומרים מרתקים ועיצובים חדשניים ממלאים את דפי המגזינים ואולמות התצוגה מדי יום ולעתים קשה לעמוד בקצב ההתחדשות. אך מדי פעם, אופיו הרגשני של האדם מוליך אותו בשבילי הנוסטלגיה ומוביל אותו אל איזה טרנד ישן ונשכח.

בכתבה זו נסקור את הטרנדים החמים והעדכניים שמזכירים לנו נשכחות. מתכשיטי השמות של שנות ה-90 והרחק עד לתכשיטים ה"היפים" של שנות ה-70, נעבור בין העשורים ונבין מהו המקור לתכשיטים שנעלמו מהעולם וחזרו ובגדול.


תחילת שנות ה-2000

טורקיז תכשיטי כסף וטורקיז היו אחד הטרנדים החמים של תחילת שנות ה-2000. אבן הטורקיז הייתה בשימוש כבר בימי קדם, במצריים העתיקה ושובצה בפסלונים ותכשיטים. השילוב העדין והמעניין של צבע הכסף הניטרלי עם הירוק-כחול המהפנט של הטורקיז כבש רבות מחנויות התכשיטים. השילוב הופיע בטבעות, עגילים ותליונים ואפיין לרוב אוכלוסייה של נשים צעירות. לאחר כמה שנים נעלם הטרנד מהחנויות, כנראה בגלל שימוש יתר. הטורקיז נעשה נפוץ מדי ו"פחות מיוחד". כיום תכשיטי הכסף והטורקיז חוזרים לעמדות המכירה וכובשים מחדש את השוק.

שנות ה-90

שם תכשיטי שמות היו להיט בשנות ה-90. לאיזה ילד לא היה תליון של דולפין עם השם שלו כתוב על גרגיר אורז מהטיילת באילת? ולאיזו ילדה לא הייתה שרשרת עם השם שלה בעברית או באנגלית בצבע זהב? היום הטרנד של תכשיטי השמות צובר תאוצה וממש לא רק אצל ילדים. שרה ג'סיקה פארקר, ריהאנה, קים קרדשיאן, ניקול ריצ'י ועוד סלבס ואושיות אופנה רבות כבר תועדו עונדות שרשראות וגם צמידים וטבעות עם שמותיהן או שמות ילדיהן. כיום קיימים תכשיטנים רבים בארץ ובעולם המתמחים בתכשיטי שמות מעוצבים אישית, אותם תוכלו לרכוש באינטרנט או בחנויות.

 

123

צ'וקרים (שרשראות צמודות לצוואר), יחד עם חולצות פלנל משובצות, הספייס גירלז וקורט קוביין, הם בין האייקונים הגדולים והבלתי נשכחים של שנות ה-90. בין אם מדובר על צ'וקר סליל שחור שכל אחת מילדות שנות ה-90 ענדה על צווארה או צ'וקר קטיפה משובץ יהלומים, השרשראות הצמודות הללו היו נפוצות מאוד ועיטרו את צווארן של רבות. מאז שנות ה-90 התחלפו הצ'וקרים בשרשראות ארוכות ותליונים נוצצים, אך לאחרונה נראה שהטרנד חזר ובגדול.

 


שנות ה-80

עגילים 80tennis

אופנת שנות ה-80 מאופיינת בצבעים זוהרים, תסרוקות משוגעות והרבה דיסקו, והאווירה הזוהרת לא פסחה על עולם התכשיטנות. התכשיטים הבולטים של תקופה זו היו צמידי פלסטיק רחבים, שרשראות זהב בומבסטיות, כל דבר בצורת כוכב, עגילים גדולים ובולטים בזהב או בצבעים עזים ובעצם – כל מה שמדונה הייתה עונדת.

בתקופה זו התחיל גם הטרנד של תכשיטי ה-Rainbow. אלו הם תכשיטים המשובצים אבנים טובות בצבעים שונים זו לצד זו כך שהן יוצרות רצף צבעים כמו של קשת בענן. התכשיטים היוקרתיים יותר היו משובצים באבני ספיר בצבעים שונים, בעוד התכשיטים ה"פשוטים" יותר היו משובצים בגרנט אדום, טופז כחול, אמטיסט סגול וכן הלאה על מנת ליצור את האפקט המיוחד.

במבט רחב וכללי על עולם התכשיטנות של היום ניתן לומר שהקאמבק הגדול של שנות ה-80 עוד לא הגיע. מדי פעם ניתן לראות באולמות התצוגה פריטים בודדים שמזכירים לנו את האופנה הנוסטלגית ולעיתים מפרסמים מעצבי התכשיטים תכשיט עם ניחוח של אייטיז. אבל באופן כללי, אופנת שנות ה-80 לא ממש מככבת בתקופתנו. אולי אנחנו פשוט לא מוכנים לזה עדיין.

 


 שנות ה-70

ראש

תכשיטי ראש (כתרים ונזרים) הם פריטים מיוחדים המאפיינים את אופנת שנות ה-70. האווירה הרוחנית, ההיפית והמיוחדת הובילה את הנשים באותה תקופה (וגם את הגברים) להתקשט בזרים, בחוטים ובחרוזים ולעטר את ראשיהם ושיערם. היום, האופנה של תכשיטי ראש חוזרת בצורה של כתרי זהב או כסף עדינים, שרשראות המעטרות את הראש והמצח ואפילו שזורות בשיער עצמו. תכשיטי הראש מחמיאים מאוד ומעניקים מראה עדין ו"מלאכי".

 


האופנה של היום מיוחדת ומורכבת. לצד הטרנדים החמים והחדשניים מככבים תכשיטי העבר אשר חוזרים לחיינו בסערה. אז אם מצאתם בארון שלכם איזה קופסת תכשיטים מאובקת, עם תכשיטים ישנים שהיום נחשבים ממש "אאוט", שימו לב והתאזרו בסבלנות, כי תכשיטי העבר עושים קאמבק, ולא מפסיקים להפתיע.

 

למאמרים נוספים בנושא תכשיטים לחצו כאן!

About author:

תנאי שימוש למאמרים - לחצו כאן