תכשיטנות אקולוגית

אתה נמצא כאן: ראשי \ מגזין \ תכשיטנות אקולוגית
תכשיטנות אקולוגית
20 אפריל 2016 - 9:13, הכותב , בתאריך מגזין, תכשיטים, אין תגובות

תכשיטנות אקולוגית ושימוש בחומרים ממוחזרים ליצירת חפצי נוי, בגדים ותכשיטים הם טרנדים ירוקים המציצים אלינו מכל פינה. היום כבר לא זורקים סדינים ישנים, אלא הופכים אותם לחוטים וסורגים מהם שטיחים וסלים. לא זורקים מגזינים ישנים, אלא יוצרים מהם תיקים ואפילו כלי בית. בקבוקי פלסטיק משומשים הופכים חומר גלם להכנת עציצים ומקשטים גני ילדים והדוגמאות עוד רבות ומגוונות. בתי ספר לעיצוב מציעים קורסים בהכנת תכשיטים מחומרים ממוחזרים, קבוצות לשיתוף רעיונות ברשתות החברתיות נפתחות בלי סוף וחנויות יד שנייה משגשגות. אם בעבר היו אנשים מתגאים בתכשיטים החדשים שקנו, היום הולך וגדל העניין דווקא בתכשיטים האקולוגיים הממוחזרים. מסתבר שנכונה האמרה ה"זבל של האחד הוא הזהב של האחר" ובכלל, למה לקנות חדש אם אפשר למחזר ?

בטרנד התכשיטנות האקולוגית, אשר הולך ומתחזק, חומרי הגלם בהם בוחרים המעצבים להשתמש, לעיתים מפתיעים מאוד:

תכשיטנות אקולוגית מקפסולות ישנות של נספרסו

לאחר השימוש בקפסולות במכונת הקפה, נותרות כיפות פלסטיק קטנות וצבעוניות שפשוט מזמינות לעשות מהן משהו שימושי. כך עשתה האמנית יעל שרוני המעצבת תכשיטים מקפסולות של נספרסו.

התמונות והסרטון באדיבות האמנית יעל שרוני – תכשיטנות אקולוגית ניתן להתרשם מתכשיטים אקולוגים נוספים בחנות של יעל במרמלדה.

שימוש בפקקי מתכת כחומר גלם לתכשיטים

חומר גלם מפתיע נוסף, ניתן למצוא על בקבוקי שתייה קלה ואפילו על בקבוקי בירה. יואב קוטיק, מעצב תכשיטים מהפכני, משתמש בפקקים הצבעוניים להכנת טבעות, צמידים, שרשראות, עגילים וסיכות. התכשיטים המיוחדים שלו מעוררים עניין בארץ ובעולם.

תמונות באדיבות התכשיטן יואב קוטיק. בקרו באתר שלו, Kutik precious metal על מנת להתרשם וללמוד יותר.

למאמרים נוספים בנושא תכשיטים לחץ כאן

About author:

תנאי שימוש למאמרים - לחצו כאן