הערכת תכשיטים לביטוח

אתה נמצא כאן: ראשי \ מידע מקצועי \ הערכת תכשיטים לביטוח
inshurence
13 מרץ 2016 - 16:36, הכותב , בתאריך מידע מקצועי, תכשיטים, אין תגובות

הערכת תכשיטים לביטוח

מרבית האנשים אינם שומרים את קבלות הקנייה של התכשיטים אותם קנו לפני שנים רבות או קיבלו בירושה מבני משפחה. לכן, כשאותם אנשים פונים לחברות הביטוח על מנת לבטח את התכשיטים או כאשר ברצונם לתבוע למטרת מימוש פוליסת הביטוח, אין להם את הראיות הנדרשות – תעודות הערכת תכשיטים . באין ראיה המוכיחה את ערכם של התכשיטים עלול המבוטח למצוא עצמו מול שוקת שבורה ובמקרה הטוב לקבל פיצוי מינימאלי בלבד, אשר אינו משקף את ערכם האמיתי של התכשיטים. מה אם כן מומלץ לעשות ?

באיזה סוג ביטוח כדאי לבטח תכשיטים?

כאשר ניגשים לבטח את התכשיטים, חברות הביטוח יציעו לנו בדרך כלל שתי אפשרויות – האפשרות הראשונה היא לכלול את התכשיטים בתוך ביטוח תכולת הדירה, והאפשרות השנייה היא ביטוח "כל הסיכונים" לתכשיטים. איזו אפשרות עדיפה ?

האפשרות הראשונה (והמקובלת ביותר) בה התכשיטים נכללים בסכום הביטוח של תכולת הדירה היא הכיסוי המינימאלי הנדרש לפי החוק. כלומר התכשיטים מכוסים עד לתקרה של 10% מסך כל ביטוח התכולה. ערך תכשיט בודד מוגבל ל- 2% מסך כל סכום ביטוח התכולה. במקרה של גניבת תכשיטים שערכם עולה על תקרה זו, המבוטח יפוצה באופן חלקי בלבד. בנוסף, הביטוח מכסה רק נזקים שנגרמים לתכשיטים בתוך הדירה כגון שריפה, פריצה וכדומה. על אובדן תכשיטים מחוץ לבית, בטיול או חופשה הביטוח אינו מכסה.

באפשרות השנייה, ביטוח "כל הסיכונים" לתכשיטים, ניתן לבטח את התכשיטים בפני "כל אובדן או נזק פיזי תאונתי מקרי ובלתי צפוי". ביטוח זה מאפשר לבטח את התכשיטים בסכומים גבוהים הרבה יותר מתקרות הביטוח של ביטוח תכולת הדירה. בנוסף, ביטוח זה אינו מוגבל לדירה עצמה וכולל את כל המדינה. ניתן אף להרחיבו לכל העולם לתקופה של טיול או שהות בחו"ל. ביטוח כזה מצריך רשימות מדויקות הכוללות תיאור מפורט של התכשיטים והערכת תכשיטים מקצועית של שוויים. הערכת תכשיטים חייבת להיעשות על ידי שמאי מוסמך או מעבדה גמולוגית מוכרת ובעלת מוניטין.

הערכת תכשיטים לביטוח

מכל האמור לעיל ניתן להסיק, כי אם ברשותכם תכשיטים בעלי ערך כספי גבוה במיוחד, מומלץ ביותר לבטח אותם בביטוח "כל סיכונים" שיגן עליהם מפני פגיעה בבית ומחוצה לו. ביטוח שכזה מצריך הערכת תכשיטים, וכאן נכנסת לתמונה המעבדה הגמולוגית. במעבדה גמולוגית מקצועית ובעלת מוניטין נמצאים הציוד והידע הדרושים על מנת להנפיק לתכשיטים היקרים שלכם תעודות הערכת תכשיטים מפורטות ומדויקות, אשר בשעת הצורך (לא עלינו, כמובן), יתגלו כיקרות מפז.

לפרטים נוספים אודות תעודות הערכת תכשיטים הקליקו כאן.

 

About author:

תנאי שימוש למאמרים - לחצו כאן