מכירת יהלומים ותכשיטים ב -eBay

אתה נמצא כאן: ראשי \ מגזין \ מכירת יהלומים ותכשיטים ב -eBay
EBay_logo
9 יוני 2015 - 16:39, הכותב , בתאריך מגזין, מידע מקצועי, שיווק ומכירות, תכשיטים, Comments off

"העולם החדש" שהתגבש סביבנו בשנים האחרונות מביא איתו שינויים המקיפים כמעט את כל תחומי החיים. פריצות הדרך המתקדמות בתחומי התקשורת ורשתות האינטרנט הפכו את העולם לכפר גלובלי אחד. מרחק גיאוגרפי כבר לא משחק תפקיד. חברות גדולות במערב מבצעות מיקור חוץ – מעסיקות עובדים ממדינות המזרח הרחוק לעבודות שירות לקוחות ותמיכה טכנית. המסחר המקוון פרץ את הגבולות הגיאוגרפיים. באמצעות אתרי המסחר המקוונים כל אדם, מכל מקום בעולם, יכול לרכוש כמעט כל מוצר שקיים בשוק, מהיכן שרק יבחר, מבלי לצאת מפתח הבית. הכול נגיש בלחיצת כפתור.

בד בבד עם התפתחות השוק, גם הצרכן השתכלל. לפעולת הקנייה קודמת בדרך כלל עבודת תחקיר הכוללת סקר שווקים אינטרנטי, גלישה באתרי מסחר מקוונים והשוואת איכויות ומחירים. מעבר לפרטים היבשים לגבי המוצר עצמו (איכויות ומחירים) , הקונה המשכיל קורא גם חוות דעת של צרכנים קודמים על המוצר, כמו גם על העסק המציע את המוצרים. המידע נמצא באינטרנט ובשפע, נגיש ומפורט. הצרכן המשכיל בוחר את המוצר הנבחר תוך שקילת כל המידע הפרוש בפניו.

מבין אתרי המסחר הרבים הפועלים בעולם הווירטואלי (Magento, Bigcommerce, Shopify ועוד) eBay הוא פלטפורמת המסחר הגדולה שבהם. מגוון עצום של מוצרים נמכרים ב- eBay על ידי אנשים פרטיים ובעלי עסקים וחנויות. eBay שם דגש רב על אמינות ומשקיע משאבים רבים בשירות לצרכן ודאגה למסחר הגון, ויצירת חוויית קנייה \ מכירה ידידותית למשתמש, הוגנת ובטוחה – הן למוכר והן לקונה. לקונה הישראלי מערכת יחסים הדוקה עם eBay.

לפי נתונים שפורסמו ב"גלובס", בכל 10 שניות מבצע ישראלי רכישה ב-eBay, כשבסל הקניות שלו מוצרים מפריטי אופנה – בגדים, נעליים, תכשיטים, יהלומים ועד גאדג'טים – מחשבים ניידים ונייחים, מכשירים סלולרים, כיסויים למכשירים סלולרים ועוד. מערכת יחסים זו עומדת להפוך קרובה אף יותר.

לראשונה חברו בורסת היהלומים הישראלית, eBay ישראל ו GCI המכללה ליהלומים ותכשיטים לשיתוף פעולה בתחום. לאור המסחר הדינאמי המתרחש בתחום התכשיטים והיהלומים על ידי ישראלים ב- eBay, מתוכנן שיתוף פעולה הדוק בין האתר לבורסת היהלומים הישראלית להעלאת מודעות העוסקים בענף וליצירת תנאי אמון אופטימאליים למסחר בפלטפורמת eBay. לפי נתונים שפורסמו ב"גלובס" ונמסרו על ידי אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של eBay בישראל, מספר המוכרים הישראלים צמח ב- 43% מהשנה שעברה. הפריט הנמכר ביותר על ידי ישראלים בשלוש השנים האחרונות באתר, הוא טבעת אירוסין. לדברי גולדנברג, המוכרים הישראלים נחשבים לטובים והאמינים ביותר ב eBay ומובילים בטבלאות המכירות.

על הרקע הזה נולד מיזם שכולו שיתוף פעולה ייחודה בין eBay והבורסה הישראלית ליהלומים. היהלומנים יקבלו ליווי והכשרה להקמת חנויות ווירטואליות בפלטפורמת eBay, ותעמוד לרשותם המסגרת המערכתית של האתר, שמגנה על הצרכן הסופי על ידי גיבוי אמינות העסקה (עסקאות מאובטחות דרך (PayPal. היהלומנים יידרשו לעמוד בקריטריונים נוקשים בנוגע לבקרת איכות המוצרים והשירות. הצרכנים מצידם יוכלו לבדוק באתר את האישורים הנדרשים בזמן רכישת יהלומים.

גם אם הדרכות למכירה ב eBay כתובות באתר עצמו ובאתרים אחרים. עדיין, למי שמעוניין לעשות את צעדיו הראשונים בעולם המסחר הווירטואלי ולהניח יסודות חזקים לרווחים עתידיים, הכשרה מקצועית היא הכרחית. מכירת מוצרים בפלטפורמה הגלובלית של eBay חושפת את הסוחר לעשרות מיליוני צרכנים מכל העולם וגם להרגלי קנייה חדשים. חשיפה כזו דורשת הכנה מראש והיכרות עם כללי המשחק. מכירה ללא ידע מתאים עלולה להוביל למחזור מכירות נמוך ולא רווחי. כדאי לזכור שמימד חשוב ביותר של מכירות באינטרנט הוא המלצות על הסוחר עצמו, חוות דעת של קונים לגבי חוויית הקנייה שלהם. טעויות טכניות הנובעות מהיכרות לקויה של כללי המשחק בעולם הווירטואלי עלולות לעלות לסוחר בפידבקים שליליים, ברווחים נמוכים, ולעיתים אף בנעילת החשבון.

לקראת שיתוף הפעולה החדש, מוצעים קורסים רשמיים של eBay ישראל המועברים בבורסה ליהלומים, ע"י GCI המכללה ליהלומים ותכשיטים ומיועדים במיוחד ליהלומנים המעוניינים לפתוח חנות של תכשיטים, אבני חן ויהלומים בפלטפורמה הגלובלית. בקורס יילמדו הכלים והידע המקצועי הנדרשים על מנת לנהל עסק מצליח בזירת eBay: פתיחת חנות, התנהלות פיננסית, מעקב משלוחים, פתרונות אחסון, לוגיסטיקה, חוקים ומיסוי ועוד. (לפרטים נוספים על הקורס לחצו כאן)

לראשונה בישראל, בוגרי הקורס אשר יסיימו ויעמדו בקריטריונים של eBay יינתנו הטבות הבלעדיות למועדון הVIP של eBay העולמית:

  • שדרוג למעמד "מוכר מנוהל אישית" ב- eBay – סטטוס השמור למספר מועט של מוכרים עולמיים מנוסים.
  • פגישה אישית ולווי ממוקד לניהול החנות עם מנהל חשבון עסקי מטעם eBay.
  • הגדלת אשראי המכירה באופן משמעותי ב-eBay – סטטוס המגדיל את יכולות המכירה ב eBay.
  • סיוע ממחלקת תמיכת לקוחות עסקיים של eBay ישראל בתפעול החשבון.

כתבת וידאו מהתכנית לילה כלכלי, על היתרונות במסחר בתכשיטים, אבני חן ויהלומים בe-Bay ועל שיתוף הפעולה הייחודי בין e-Bay העולמית לבורסת היהלומים הישראלית.

About author:

תנאי שימוש למאמרים - לחצו כאן