שירים נוצצים: 5 שירים בהם מככבים היהלומים

אתה נמצא כאן: ראשי \ מגזין \ שירים נוצצים
שירים ראשי
29 יוני 2016 - 14:38, הכותב , בתאריך מגזין, אין תגובות

מאז ומעולם היו היהלומים מקור להשראה ועניין. נכתבו עליהם ספרים, סרטים וכמובן שירים. מלבד לעטר ולקשט אותנו בתכשיטים נוצצים, מקשטים היהלומים גם כמה מהשירים המוכרים והמפורסמים שנכתבו מאז ומעולם. לרוב משמשים היהלומים בשירים כאנלוגיות למישהו או משהו חזק ועוצמתי, נוצץ, יפה או נדיר. לעיתים הם מופיעים בשיר כדי להוכיח מעמד גבוה או סמל סטטוס.

אספנו לכבודכם 5 שירים שעוסקים ביהלומים מכל הזמנים. תהנו!!

 

  1. Shine bright like a diamond – Rihana

שיר של הזמרת ריהאנה. השיר יצא לאור ב-27 בספטמבר 2012 כסינגל הראשון מאלבום האולפן השביעי של ריהאנה, Unapologetic.
השיר זכה להצלחה אדירה ונהיה לאחד הסינגלים הנמכרים ביותר של הזמרת. הקליפ לשיר גרף נכון ל-10 במרץ 2016 מעל 740 מיליון צפיות באתר יוטיוב והוא הקליפ הנצפה ביותר של הזמרת. כמו כן, השיר נבחר על ידי מאזיני גלגלצ כשיר השנה 2012 במצעד הפזמונים הבינלאומי השנתי של התחנה לשנה זו. הסינגל הפך לאחד השירים הנמכרים ביותר בכל הזמנים עם מכירות של 9 מיליון עותקים בעולם.


 

  1. Shine on you crazy diamond – Pink Floyd

היצירה המרכזית באלבום Wish You Were Here, שנכתבה על ידי רוג'ר ווטרס, דייוויד גילמור וריצ'רד רייט, והיא מחולקת לתשעה חלקים מוזיקליים. השיר בוצע לראשונה בסיבוב ההופעות של שנת 1974 והוקלט לקראת צאת האלבום בשנת 1975. השיר הוא מעין קינה וגעגועים לסיד בארט, סולנה הראשון של פינק פלויד, שעזב את הלהקה עקב התמכרות לסמים ובעיות נפשיות. ראשי התיבות של שם השיר יוצרות את שמו הפרטי של בארט באנגלית – Shine on You crazy Diamond.


 

     3. Lucy In The Sky With Diamonds – The Beatles

שיר רוק פסיכדלי של להקת הביטלס, אשר נכלל באלבום Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band.  השיר נכתב על ידי ג'ון לנון ופול מקארטני. למרות הכחשות חוזרות ונשנות של ג'ון לנון ויתר חברי הביטלס, יש הטוענים כי השיר מתאר שימוש בסם הפסיכדלי LSD ואכן השיר מתאר סיטואציות לא הגיוניות ותלושות מן המציאות. אחת מהטענות התומכות בתאוריה זו נטועה בעובדה שראשי התיבות של כותרת השיר והשורה החוזרת בה היא LSD  כשם הסם. (Lucy in the Sky with Diamonds)


 

     Diamonds are forever – Shirley Bassey .4

השיר, שיצא בשנת 1971, היה השיר המרכזי בפסקול לאחד מסרטי ג'יימס בונד אשר נקרא גם הוא כמו השיר. הוא נכתב על ידי דון בלאק וג'ון בארי. הביטוי "יהלום הוא לנצח" (a diamond is forever) נטבע למעשה על ידי חברה דה-בירס בסוף שנות ה-40 על מנת לשווק יהלומים, והסופר איאן פלמינג אימץ אותו בשנת 1956 והשתמש בו ככותרת לספר שכתב "יהלומים לנצח". בשנת 2005 השתמש קנייה ווסט בקטעים מהשיר בשירו "DIAMONDS FROM SIERRA LEONE".


 

  1. Diamonds Are A Girl’s Best Friend – Marilyn Monroe

שיר המוכר מהסרט "גברים מעדיפים בלונדיניות" משנת 1953. השיר נכתב במקור למחזמר בעל אותו שם, על ידי קרול קאנינג, אך מוכר יותר מהופעה של מרלין מונרו. בסרט, שרה ורוקדת מונרו את השיר במהלך סצנת קברט. השיר מעודד חומריות ועושר, ומתהלל ביופיים ויוקרם של היהלומים.

 

 

לקטעי מגזין נוספים לחצו כאן!

About author:

תנאי שימוש למאמרים - לחצו כאן