ענבר: אבני חן

אתה נמצא כאן: ראשי \ אבני חן \ ענבר
ענבר
3 מרץ 2016 - 10:44, הכותב , בתאריך אבני חן, מגזין, אין תגובות

נכתב על ידי G.G סמיון פליישין ו- G.G  GIA  ציפי בן שלום

צבע:  צהוב – כתום.

מקורות: הים הבלטי – רוסיה.

שמות : חשמל ("ומתוכה כעין החשמל מתוך האש" – ספר יחזקאל, א, ד), אמבר (Amber) וברנסטין (אבן שרופה).

אסטרולוגיה: הענבר מזוהה כאבן חן של המזלות גדי, קשת ואריה. מסגלים לה תכונות של סיוע בקבלת החלטות, הגנה, מזל טוב והתעוררות רוחנית.

מאפיינים גמולוגיים: תכלילים שהם תוצאה ישירה של מקום היווצרות האבן – בועיות גז, חלקיקי עלים, חרקים, יתושים ,עכבישים ולטאות.

הקשר בין ענבר לדינוזאורים

מאז שיצא לאקרנים הסרט הראשון בסדרת שוברי הקופות "פארק היורה" זוכה שלושה פרסי אוסקר, של הבמאי סטיבן שפילברג בשנת 1993, רעיון התחייה מחודשת של דינוזאורים מרתק את ציבור הצופים.

 

אבל איך בדיוק זה עבד בסרט ?

אבן החן הנקראת ענבר, היא בעצם שכבות שכבות של שרף שהתקשה על עצי אורן מזן מסוים במשך מיליוני שנים. לעיתים, חיות קטנות כגון צפרדעים, פרפרים, לטאות, עכבישים, נמלים, יתושים וחרקים אחרים נכלאים בתוך השרף ומעלים את ערך הענבר. בסרט פארק היורה, המדען מחלץ DNA של דינוזאור מתוך מעיים של יתוש שנלכד באבן ענבר בת 130 מיליון שנה. יתושים עוקצים ומוצצים את דמן של חיות בסביבתם. באמצעות ההרכב הגנטי הזה מגדל אותו מדען דינוזאורים בביצי פלסטיק חמימות בחוות גידול.

הרעיון הצית את דמיונם של רבים, אולם, מחקרים מעמיקים שנערכו בנושא מאז הגיעו למסקנה שגם אם השגת DNA מתוך דמו של חרק כלוא  אפשרית, הרי כמותית אין בכך די כדי ליצור רצף גנטי שיספיק כדי לגדל דינוזאור.

 

תמונות של אבן הענבר

לאחרונה הגיעו אלינו לבדיקה במעבדה שלוש אבני ענבר, צילמנו עבורכם מספר תמונות כדי שתוכלו להתרשם…

 

ענבר ענבר

בועות גז בתוך האבן

ענבר

 עכביש כלוא

ענבר

יתוש כלוא

ענבר

זוחל כלוא

ענבר

About author:

תנאי שימוש למאמרים - לחצו כאן