ציוד

אתה נמצא כאן: ראשי \ ציוד

GCI ציוד ומכשור

כמרכז גמולוגי העומד בסטנדרטים בינלאומיים , ברשות GCI ציוד וטכנולוגיה מהמתקדמים בעולם. בבעלותנו מיטב הציוד המשוכלל והמתקדם ביותר המאפשר בדיקה וקבלת תוצאות ללא פשרות .

ציוד וטכנולוגיה זה מאפשר לא רק את קבלת המידע הנצרך, אלא מאפשר לנו לגלות באמצעותו את רזי הסודות הטמונים בעולם הגמולוגיה.

על מנת שתוצאות הבדיקה יהיו מדויקות, משתמש GCI,המרכז הגמולוגי, בציוד המשוכלל והמתקדם ביותר בשוק כיום אשר מאפשר קבלת תוצאות מדויקות ומדעיות לבדיקת כל אבן ואבן על כל משתניה.

המרכז הגמולוגי מחזיק ומתחזק את מעבדותיו ברמה הטכנולוגית מדעית הגבוהה ביותר הקיימת ובנוסף אנו משדרגים את הציוד אשר ברשותנו מעת לעת ובהתאם לצרכים הנדרשים והחידושים האחרונים בעולם הגמולוגיה.

להלן כמה דוגמאות למכשירים אשר ברשות GCI המרכז הגמולוגי:

 

דיאמונד שור- Diamond Sure

מכשיר שפותח ע"י החברה למסחר ביהלומים (DTC), בעל יכולת גבוהה לזיהוי והבחנה של יהלומים סינטטים . מכשיר זה מבצע את הסינון הראשוני והאידיקטיבי בהתבסס על בדיקה ומחקר של מאות אלפי דוגמאות של יהלומים.

 

מכשיר אינפרא אדום – ( Fourier Transformer Infrared FTIR)

ה- FTIR הינו ערכת מכשור אשר באמצעותו ניתן לקבוע את ההרכב המולקולרי של מגוון רחב של חומרים מורכבים. טכניקה זו מאפשרת קבלת טביעת אצבע כמותית ואיכותית של החומר הנבדק.

יחידת ה– FTIR מספקת מידע מדויק העוזר בקבלת החלטות לגבי הקרנות, טיפולים ביהלומים ובעל יכולת גבוהה לזיהוי אפשרי של יהלומים סינטטיים.

DiamondSure600X400
מכשיר SPECTRO

מכשור מיקרוסקופי מתקדם- Advanced Microscopic System

מערכת אלקטרונית מתקדמת ביותר של תנאי תאורה סביבתיים חסרי הפרעה. מערכת זו הינה בעלת תאורת שדה חשוך, תאורת שדה מואר, בקרת עוצמת תאורה משתנה ובעלת יכולת תאורה יציבה בחלקיה השונים. המערכת ניחנת ביכולת כוונון אישית המותאמות לשוני בראיה בין המשתמשים השונים ובתוספת פונקציות יחודיות.
כל המיקרוסקופים הינם בעלי ראיה מרחבית ואפשרויות כוונון בהתאם לצרכי המשתמש.

ספטקרופוטומטר- Spectrophotometer

יחידת מכשור המייצרת מגוון רחב של גלי אור בתדרים שונים. מגוון תדרי האור המיוצרים הינו חיוני לניתוח צבע האבן, זיהוי וגילוי טיפולים, והבנה של גורמי הצבע באבן.

microscope
מכשיר FTIR

מכשיר חריטה בלייזר

מערכת אלקטרו-אופטית בעלת יכולות חריטה על יהלומים ואבני חן נוספות. ניתן לחרוט מספרי תעודות, סוגי טיפולים שנעשו באבן, הקדשות ולוגיים של חברות. השימוש במערכת מאפשר אימות וקישור בין האבן לבין התעודה הגמולוגית.

מערכת מדידה ללא מגע – Non- Contact Measuring Device

מערכת מדידה אלקטרו-אופטית יחידה במינה המשמשת לניתוח הנתונים הדרושים להגדרת "ציון העבודה" (Cut Grade) של היהלום. בנוסף לשימוש במערכת החדשה שהוצגה ע"י ה-  GIA Facetware. המערכת הינה בעלת נתוני מדידה בסיסים ברמת דיוק של 0.015mm . הנתונים נמדדים ומנותחים בנפרד לגבי כל משטח ומשטח באבן וכן מנותחים ומוצגים במילימטרים ובאחוזים.

חריטת-לייזר-600x600
Scanox

ג'מקס –  GEMEX Brilliance Scope

מערכת מדידה אלקטרו-אופטית יחידה במינה המשמשת לניתוח נתוני התנהגות האור באבן ומדידת מידת החזרי האור (Brilliancy, Dispersion, Scintlation). המערכת מאפשרת לסוחר היהלומים להעריך את טיב העבודה בצורה מדידה.

Gemex