מדריך ללימודי יהלומנות

אתה נמצא כאן: ראשי \ גמולוגיה \ מדריך ללימודי יהלומנות
לימודי יהלומנות
9 יוני 2015 - 16:53, הכותב , בתאריך גמולוגיה, לימודים, מידע מקצועי, Comments off

מאת ציפי בן שלום

מקצוע היהלומים נוצץ לרבים. מה מושך יותר מאשר להגיע לעבודה יום יום ולהתעסק עם יהלום, אבן חן יקרה ומבריקה שמסמלת יוקרה והצלחה, הן למי שעונד אותה, והן למי שעובד במחיצתה. מרגע שנפלה ההחלטה ללמוד קורס יהלומים והחיפוש באינטרנט התחיל, עומד התלמיד בפני מאגר מידע עצום ומבלבל שלא תמיד פשוט להתמצא בו. לכן, החלטנו להציג כאן מדריך לתלמיד המעוניין ללמוד קורס יהלומים ומחפש את המקום הנכון עבורו. אלה הן הנקודות העיקריות שכדאי לתת עליהן את הדעת:

  • מה בדיוק רוצים ללמוד ? ענף היהלומים מורכב ומגוון ויש מבחר אפשרויות תעסוקתיות. אולם, בין כל אלה קיימת אבחנה ברורה בין שתי קטגוריות: אלה העוסקים בגלם – כך נקרא יהלום שאינו מעובד, ואלה העוסקים במלוטש – היהלום כתוצר סופי. בקורס גלם לומדים כיצד להפיק מהגלם את מקסימום הפוטנציאל שגלום בו, עם מינימום פחת. בקורס מלוטש לומדים להעריך את איכויות התוצר הסופי – היהלום המלוטש על פי קריטריונים קבועים מראש

 

  • בינלאומי או מקומי ? חשוב לברר איזו תעודה ניתנת לתלמיד עם סיום הלימודים. האם מדובר בבית ספר מקומי ולא מוכר בעולם, או האם בית הספר הינו חלק מרשת בינלאומית של בתי ספר ומעבדות ולכן התעודה שמונפקת על ידו מוכרת באופן בינלאומי בהתאם.

 

  • כיתת לימוד וציוד – מומלץ להגיע לבתי הספר ולראות את סביבת הלימוד מקרוב. גודל הכיתה, כמה תלמידים בכל קורס, האם הציוד אתו עובדים התלמידים חדיש ותואם את הסטנדרטים איתם עובדים בשוק ? האם לכל תלמיד מיקרוסקופ, מאיזה סוג? עזרים טכנולוגים נוספים איתם עובדים התלמידים – תוכנות מחשב, פלואורוסנציה, וכו'.

 

  • יש גם פרקטיקה ? חשוב לברר כיצד הקורס בנוי, כמה זמן מוקדש ללמידת חומר תיאורטי וכמה זמן מוקדש לתרגול מעשי. וביהלומים כדאי לדעת מראש על מה מתרגלים – כמה יהלומי תרגול יש, באיזה גדלים? חשוב לבדוק האם מתרגלים רק על אבנים קטנות או גם על יהלומים בגדלים של למעלה מקראט. הבדיקה ביהלום גדול שונה מבדיקת יהלום קטן וחשוב להתנסות במהלך הלימודים במגוון רחב של אבנים.

 

  • מי מלמד אותי ? חשוב לברר מה היידע המוקדם של המרצים. האם הם בעלי תארים ידועים מבתי ספר בעלי שם בינלאומי כמו ה- GIA , בעלי נסיון תעסוקתי רחב ורב שנים בתעשייה ובמעבדות גמולוגיות, ובעלי נסיון רב בהדרכות.

 

  • מתי לומדים – אם אתה חייל משוחרר שרוצה לנצל את הבקרים הפנויים ללימודים, סטודנט שרוצה ללמוד מקצוע נוסף או אדם עובד שחושב על שינוי כיוון, חשוב לבדוק האם בית הספר מציע קורסי בוקר / ערב שמתאימים לצרכים שלך.

 

 • סביבת לימוד – סביבת לימוד נעימה ומסבירת פנים תורמת רבות לאווירה הכללית בזמן הקורס. כדאי לבדוק היכן נערכים הלימודים – בתוך בנייני הבורסה או במתחם? האם יש מטבח נגיש לתלמידים בו אפשר להתרענן עם כוס קפה או תה ולאכול משהו, יש שירותים? האם אפשר להגיע לתרגול נוסף מעבר לשעות הקורס? האם הצוות מציע סיוע במציאת עבודה עם סיום הלימודים?

לסיום, כאשר מבררים מידע לגבי לימודי יהלומנות, מומלץ להגיע לבית הספר, להתרשם מכיתת הלימוד, תכנית הלימודים, הציוד, יהלומי התרגול, המרצים והמדריכים ולא פחות חשוב, מהסביבה והאווירה. רק לאחר התרשמות מעמיקה מכל הנזכר לעיל, ניתן להגיע להחלטה היכן ללמוד. ועם כל זאת יש לזכור, שההצלחה בלימודים בקורס מורכבת מגורמים רבים, ולא רק ממחיר קורס אטרקטיבי.

מבולבלים? טלפנו ללא כל התחייבות מצדכם ליהודה יקר, G.G GIA, גמולוג מוסמך ומרכז מגמת יהלומנות ותכשיטים, 3973535 – 054 שישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

gemologic-students-guide-2

About author:

תנאי שימוש למאמרים - לחצו כאן