טבעת החלומות: טבעת המלוטשת כל כולה מגביש יהלום אחד

אתה נמצא כאן: ראשי \ מגזין \ טבעת החלומות
טבעת החלומות
7 פברואר 2016 - 16:12, הכותב , בתאריך מגזין, תכשיטים, אין תגובות

בשנת 2012, ביריד שעונים ותכשיטים בבאזל הציגו האחים שוויש את "טבעת החלומות" – טבעת המלוטשת כל כולה מגביש יהלום אחד. מוחמד שוויש, הוגה הרעיון שיתף ואמר כי יצירת טבעת שכולה יהלום מלוטש אכן נראית כמו פנטזיה בלתי אפשרית אולם המסע לקראת הגשמת החלום הזה, משך אותו יותר כאתגר אומנותי. תהליך הגשמת החלום היה רחוק מלהיות פשוט – מכשירי עיבוד היהלום "הרגילים" לא הספיקו, ועל מנת ללטש (או יותר נכון – לחצוב) מתוך גביש יהלום אחד את צורת הטבעת, כאשר הפסטות מעטרות לא רק את החלק העליון שלה אלא את כל הטבעת עצמה, היה צורך במחשבה מעמיקה.

טבעת החלומות

גביש היהלום הוא בעל מבנה אטומי ייחודי בעל כיווני צמיחה בעלי דרגות קושי שונות. במהלך עיבוד היהלום חייבים להתחשב בכיוונים אלו כדי לא לפגוע או לגרום לשבירת הגביש (יהלומים עמידים לשריטות כידוע, אך לא עמידים לשברים ועלולים להישבר יחסית בקלות אם מופעל עליהם לחץ בכיוון מסוים שנקרא כיוון ביקוע). לכן היה צורך בתכנון ציוד לייזר חדשני.

החדשנות והמקוריות המגולמים ביצירה המהפכנית של האחים לבית שוויש הציבה רף חדש לסטנדרטים הקיימים בתחומי היצירה והטכנולוגיה.

תהליך ייצור הטבעת ארך כשנה ובסופו כאמור, הוצגה הטבעת היריד בבאזל. הטבעת שוקלת 150 קראט ומוערכת בכ- 70 מיליון דולר.

את חברת התכשיטים SHAWIS השוויצרית הממוקמת בג'נבה הקימו ב- 2008 שני אחים ממוצא לובי בשם מוחמד ומג'די שוויש. שניהם אידיאליסטים יצירתיים ומלאי תשוקה המייצרים תכשיטים בעיצובים חדשניים ויוצאי דופן.

לאתר החברה: http://www.shawish.ch/

About author:

תנאי שימוש למאמרים - לחצו כאן