הערכת תכשיטים

אתה נמצא כאן: ראשי \ הערכת תכשיטים

תעודת הערכת תכשיטים, או בשמה הלועזי APPRAISAL היא מסמך המעריך את שוויו הכספי של התכשיט שברשותכם. למסמך כזה שימושים רבים – ייתכן ותרצו לדעת מה ערכו של תכשיט על מנת לבטח אותו, אולי קיבלתם תכשיטים בירושה וברצונכם לחלק את הכסף שווה בשווה בין כמה קרובי משפחה. אולי קניתם טבעת אירוסין במיטב כספכם ואתם מעוניינים לוודא האם קיבלתם בדיוק את מה ששילמתם עבורו, ייתכן ואתם רוצים לדעת מה שווי התכשיטים שברשותכם למקרה שתזדקקו למזומנים פתאום, וכן הלאה. תעודות הערכה לתכשיטים יכולים לעזור בפתרון מחלוקות משפחתיות כגון גירושין, או כל מחלוקת הדורשת חלוקת רכוש. תעודת הערכה לתכשיט יכולה לשמש גם כראיה בבית המשפט לערכם של התכשיטים.

מכל האמור לעיל ניתן להבין כי חשוב ביותר להנפיק את תעודת הערכת תכשיטים במקום ניטרלי שאינו סוחר בתכשיטים בעצמו על מנת לקבל הערכת תכשיטים אמתית שאינה תלויה באינטרסים של המעריך. מעבדה גמולוגית היא גוף בלתי תלוי המהווה סמכות ניטרלית שכזו. במעבדה גמולוגית קיים ציוד טכנולוגי מתקדם וידע נרחב הנדרשים על מנת לזהות ולהעריך את התכשיט על כל מרכיביו: המתכת- זהב, כסף וכדומה, זיהוי ואימות אבני החן והיהלומים המשובצים בתכשיט, איכות האבנים וכו'.

במעבדה הגמולוגית תונפק תחילה תעודה גמולוגית ובה פירוט מדויק של מרכיבי התכשיט. לאחר מכן, תונפק תעודת הערכה תכשיטים המבוססת על המידע המפורט בתעודה הגמולוגית. בתעודת ההערכה יחושב ערכו הכספי של התכשיט. בהערכה התכשיטים יילקחו בחשבון מחיר המתכת (זהב, כסף) נכון לאותה עת, סוג אבני החן והאיכות שלהן, עלויות השיבוץ, מחיר המחירון של היהלומים, מקדם הרווח של הסוחר ועוד.

לסיכום, למען שקט נפשי בהווה ובעתיד, מומלץ ביותר להנפיק תעודות הערכה לתכשיטים החשובים והיקרים אשר ברשותכם.

לקבלת הערכה לתכשיטים שברשותכם התקשרו עכשיו לטלפון: 03-5750206 או השאירו את פרטיכם כאן ונציג מטעם GCI מרכזים גמולוגיים יצור עמכם קשר בהקדם.

GCI מרכזים גמולוגיים, מבצעת הערכת תכשיטים גם לחנויות תכשיטים, על פי מידע שהתקבל מלקוחותינו, מכירת תכשיט עם תעודה גמולוגית ותעודת הערכת תכשיטים מעלה את הסיכוי להצלחת המכירה.